ENGLISH
جمعه, 31 فروردین 1397 - 5 شعبان 1439 - April 20, 2018
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 •  

   

  دیدار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با عوامل تهیه و تکمیل پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد

  یکشنبه بیست و پنجم تیرماه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با عوامل تهیه و تکمیل پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی این استان دیدار و از تلاش و زحمت های این گروه تقدیر و تشکر کرد.  

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ ظهر امروز "سید محمد رضا سید حسینی" با حضور در پایگاه پژوهشی شهر تاریخی یزد با تیم تهیه و تکمیل پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد دیدار کرد و در نشستی صمیمانه ضمن تقدیر و تشکر از این گروه، به شرح برنامه ها و اقداماتی که بعد از ثبت جهانی باید انجام پذیرد پرداخت.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در این نشست از تلاش های این گروه که باعث شد پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی یزد با افت و خیزهای زیادی که داشت تکمیل و به یونسکو ارسال شود تشکر کرد و گفت: ثبت جهانی افتخارش هم برای مردم استان و هم برای مردم کشور است و قطعا برای آینده استان نیز مفید خواهد بود.

  سید حسینی در ادامه بیان داشت: از روز اول تا امروز در پروژه ثبت جهانی حضور داشتم و ثبت جهانی یزد را مدیون مردم ساکن در بافت و پس از آن مدیون کار تیمی دستگاه‌های مختلف به خصوص کار تیمی عوامل تهیه و تکمیل پرونده ثبت جهانی می‌دانم.

  این مقام مسئول ثبت جهانی بافت تاریخی یزد را اتفاق بزرگی دانست و عنوان کرد: امروز ابتدای کار است چرا که بعد از ثبت جهانی تازه کار شروع شده و خیلی کارها را باید انجام داد که به مرور وظایف دستگاه‌ها، اعتبارات لازم و نحوه سرمایه‌گذاری نیز در این خصوص مشخص خواهد شد.

  لازم به ذکر است: تهیه و تنظیم بروشور،کلیپ و کتاب مرجع به زبان عامه پسند در خصوص ثبت جهانی و اقدامات پس از آن، مطالعه و مشابهت سازی با دیگر شهرهای ثبت جهانی، همکاری سایر ارگان ها ، خرید تجهیزات و مجهزتر شدن پایگاه پژوهشی شهر تاریخی یزد از مباحث مطرح شده در این نشست بود.

  گفتنی است: مدیرپایگاه پژوهشی شهر تاریخی یزد، معاون توسعه مدیریت و معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و چند تن دیگر از مسئولین این اداره کل در این نشست حضور داشتند.

  منبع خبر: روابط عمومی
  تاریخ نشر: 1396/04/25
  46 بار

  دیدگاه کاربران